sobota, 14 lipca 2012

Dlaczego wielu handlowców szybko odchodzi z pracy


Zawód handlowca należy do jednych z najbardziej stresujących zawodów na świecie. Nie jest to zawód w którym ryzykujemy życiem jednak stres który jest stale obecny w tym zawodzie jest dla handlowców bardzo niebezpieczny. Jak to określił jeden z lekarzy stres jest chorobą XXI wieku. Osoby przebywające w stresie są narażone na wystąpienie wielu groźnych dla ich organizmu chorób.

Życie w ciągłym stresie potrafi całkowicie wyniszczyć organizm. Praca handlowcy jest przeznaczona dla osób odpornych na stres. Osoby które są przewrażliwione oraz nie odporne na działanie stresu nie zrobią sukcesu w tym zawodzie. Jeśli jednak uda im się go osiągnąć bardzo trudno będzie im wrócić do pełni zdrowia. wielu handlowców rezygnuje z pracy ponieważ poprzeczka postawiona przez pracodawców jest za wysoka.

Wymagania względem handlowców są bardzo wysokie i czasem nawet najlepszej osobie która ma wszelkie predyspozycje do tego by być handlowcem odchodzi z pracy - na przykład dlatego, że w ramach obowiązków musiała dawać prezentacje przed klientami - i za bardzo ją to stresowało. Wiele osób rezygnuje z pracy ponieważ zawód sprzedawcy na przestrzeni lat bardzo się zmienił. Osoby w dojrzałym wieku nie potrafią ogarnąć wszystkich zmian oraz nie są w stanie pojąć technologii bez której teraz zawód handlowca nie może istnieć.

Ten kto nie wyobraża sobie pracy z najnowszymi technologiami typu telefon komórkowy , komputer , internet  nie może działać w tym zawodzie. Dlatego też tak wiele osób odchodzi lub się przekwalifikowuje. 

Praca handlowca wymaga ciągłej nauki poprzez uczestnictwo w szkoleniach dotyczących samej sprzedaży jak również szkoleniach miękkich które dotyczą wykształcania umiejętności. Praca choć ciężka jest bardzo opłacalna i wielu ludzi stara się o nią nie mając podstawowych umiejętności sprzedawcy. Dlatego też osoby te często rezygnują z pracy ponieważ nie potrafią się w tym zawodzie odnaleźć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz