sobota, 14 lipca 2012

Wady pracy przedstawiciela handlowego


Osoba pracująca na stanowisku przedstawiciela handlowego oprócz tego że ma mnóstwo zalet posiada również mnóstwo wad. Nie mówimy tu oczywiście o konkretnym przypadku lecz ogólnie o przedstawicielach handlowych. Są to ludzie wyszkolenie stąd też ich wiedza na tematy związane z komunikacją oraz innymi kwestiami z nią powiązana jest na bardzo wysokim poziomie.

Bardzo często handlowcy rzucają sloganami których nauczyli się na kurach, są często zbyt pewni siebie oraz uważają że zawsze mają rację. Handlowcy poprzez udział w szkoleniach (chodzi tu o takie zajęcia, które są wyszukiwane jako wystąpienia publiczne szkolenie) nabierają bardzo dużo wiedzy jednak też ich pewność siebie jest dosyć zatrważająca. 

Nie każdy handlowiec ma wrodzoną skromność dlatego też osoby pracujące na  tym stanowisku często starają się pokazać jacy oni są wszechwiedzący oraz wspaniali. Niestety, prawda nie jest taka kolorowa. Osoby pracujące na stanowisku handlowca są wyszkolone w jednym kierunku – kierunku sprzedaży produktów.  I ich wiedza jest ukierunkowana na jeden tor.

Każdy handlowiec ma jednak bardzo dużo zalet które w znaczący sposób przekreślają wady.  Kontakt z klientem jest bardzo trudny, handlowcy w swojej codziennej pracy spotykają różnych ludzi bardzo często trafia im się ,trudny’’ klient stąd też musza posiadać ogromne pokłady cierpliwości. Handlowiec nie może być po prostu nie miły , nawet jeśli klient ma zły dzień on musi być dla niego miły i odpowiadać na jego złośliwe uwagi w ten sposób by go nie urazić. Każdy zawód posiada pewne wady, niestety wynika to z ich charakteru. Wady przedstawiciela handlowego nie są przypisane do konkretnych osób lecz do danego zawodu.

Przedstawiciele handlowi są też bardzo wygadani z jednej strony jest to duża zaleta dla ich zawodu jednak dla ludzi przebywających z nimi na co dzień to już duża wada. Nie można absolutnie podchodzić do tego w ten sposób. Ważne jest to jaki jest konkretnie dany człowiek i jego charakter.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz